Przyjęto, że dziecko w wieku trzech lat jest gotowe do pozostania przez dłuższy czas bez rodziców, poza domem, pod opieką innych dorosłych. W związku z tym rodzice zapisują swoje dzieci  do przedszkola i mają pewność, że korzystnie wpłynie to na wszechstronny rozwój ich dzieci. Dzieci są bardzo różne, różnie więc przebiega okres trwania adaptacji do środowiska przedszkolnego. Dlatego też warto zapewnić dziecku jak najlepsze wspomnienia z pierwszych chwil w przedszkolu. Ułatwią to zajęcia adaptacyjne, które odbywają się w naszym przedszkolu. Podczas zajęć adaptacyjnych dziecko może zostać w Sali wraz z rodzicem.

Zajęcia adaptacyjne to cotygodniowe spotkania dla dzieci, które przygotowują się do rozpoczęcia przygody w przedszkolu. Celem tych zajęć jest jak najlepsze przygotowanie maluszka do pierwszych dni w przedszkolu, wspólne zabawy z dziećmi w budynku przedszkola pozwalają zmniejszyć stres związany z pobytem w nieznanym miejscu. Dzieci zdobywają również pierwsze przyjaźnie, a rodzice mają szanse porozmawiać o przedszkolu.

Zajęcia trwają 1.5 godziny, w trackie dzieci mają okazję nie tylko poznać budynek przedszkola, ale również uczestniczą we wspaniałej zabawie, zajęciach ruchowych, plastycznych oraz odwiedzą przedszkolną jadalnie, gdzie mogą zjeść podwieczorek.

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi od około 2r.ż., co czwartek, godz. 17.00.

Kontakt z prowadzącymi: p.Iwona 661462446 lub p.Wiktoria 576905515

Prosimy o wcześniejszy telefon, w celu zapisania dziecka na zajęcia adaptacyjne.